KERATYNOWE PROSTOWANIE WŁOSÓW W DOMU / KROK PO KROKU PRZY UŻYCIU PRODUKTÓW ENCANTO

Witajcie, od bardzo dawna chodził po mojej głowie zabieg keratynowego prostowania moich włosów. Zależało mi nie tylko na efekcie prostych włosów, ale również przywróceniu im blasku, elastyczności i odnowy. Trafiła na produkty Encanto, które przeznaczone są do domowego zabiegu keratynowego prostowania. Mam je i dziś przychodzę do Was  z ich recenzją oraz efektami jakie udało mi się osiągnąć. Jeśli jesteście ciekawe jak taki zabieg wykonać, zapraszam poniżej.


GDZIE ZAMÓWIĆ PRODUKTY ENCANTO ?
______________
Mamy dwie opcje, możemy produkty zakupić na stronce : Beauty Sin gdzie zestaw trzech 100 ml produktów kosztuje zazwyczaj 132 zł ale aktualnie jest na niego zniżka i można dostać go za 110 zł. Jest również dostępny na allegro za 119 zł z wysyłką. 


Z JAKICH PRODUKTÓW SKŁADA SIĘ ZESTAW ?
______________
Przychodzi do nas zestaw trzech produktów. W zestawie tym znajduje się:
- szampon oczyszczający 100 ml  
- keratyna 100 ml
- odżywka po zabiegowa 100 ml
- rękawiczki ochronne
- maska ochronna
- instrukcja obsługi w języku polskim

Potrzebujemy również:
- prostownicy nagrzewającej się do temp. 215' - 230' C
- grzebienia
- miseczki
- pędzelka fryzjerskiego


WYKONANIE ZABIEGU KROK PO KROKU 
______________

1. Oczyszczenie skóry głowy 
Pierwszym krokiem zabiegu jest umycie dokładnie skóry głowy i włosów szamponem oczyszczającym. Wykonujemy mycie trzy, dwa razy po to aby usunąć wszelkie resztki chemicznego farbowania włosów, zanieczyszczeń itp. Po umyciu wycieramy włosy w ręcznik, przechodzimy do dobrze wentylowanego pomieszczenia, nakładamy rękawiczki na ręce oraz maskę ochronną na twarz.

2. Nałożenie keratyny 
Rozczesujemy włosy aby były proste i bez kołtunów. Wylewamy keratynę do miseczki i zaczynamy ją nakładać na małe partie włosów. Nakładamy produkt 2-3 cm od skóry głowy. Po nałożeniu całego produktu suszymy włosy suszarką do całkowitego wyschnięcia.

3. Prostowanie włosów 
Przystępujemy do prostowania każdego z pasm włosów od 5 do 7 razy każde. Jest to dosyć męczące, ale zawsze możemy poprosić kogoś bliskiego do pomocy. Po wyprostowaniu całych włosów już widziałam efekty pięknie lśniących i elastycznych włosów. Po wyprostowaniu całych włosów robimy sobie 30 minutową przerwę.


4. Nakładanie odżywki po zabiegowej 
Po odczekaniu 30 minut myjemy włosy ponownie szamponem oczyszczającym. Odciskamy nadmiar wody i powtarzamy tą samą czynność, która była w przypadku keratyny. Znów na małe, wydzielone pasma włosów rozprowadzamy odżywkę. Kiedy pokryjemy całe pasma włosów po raz kolejny robimy sobie 15 minutową przerwę. Po upływie tego czasu, zmywamy 50 % odżywki i przystępujemy do suszenia włosów oraz ich prostowania. Po raz kolejny każde pasmo włosów prostujemy 5-7 razy temp. 230' C.

EFEKT KOŃCOWY PO ZABIEGU 
______________
Włosy po całym zabiegu są niesamowicie gładkie, lejące i miłe w dotyku. Lśnią się nieobłędnie i muszę przyznać, że nigdy aż tak się nie świeciły. Keratyna w moim przypadku bardzo dobrze zadziałała na łuski włosów oraz poprawiła ich obecny stan. Poniżej możecie zobaczyć uzyskane efekty. 


Tutaj włosy przed zabiegiem oraz po zabiegu. Widać różnicę gołym okiem.Włosy zaraz po wykonaniu zabiegu oraz po dwóch tygodniach od wykonania zabiegu. Ciągle zachowały swój blask i elastyczność. 


WRAŻENIA KOŃCOWE
____________
Jestem mile zaskoczona i pod wrażeniem, że włosy mogą tak odżyć i się odżywić. Keratyna była im potrzebna. Zastanawiam się teraz nad utrzymaniem ich w takiej kondycji przed dłuższy czas za pomocą produktów z keratyną. Zabieg polecam osobą z przesuszonymi włosami, falowanymi, kręconymi, tymi które chcą je zregenerować, odżywić, poprawić ich stan itp. Zabieg polecam zakupić np. w dwie osoby. Ponieważ od wysłania mają one 3 miesiące ważność. Warto złożyć się z siostrą, koleżanką lub nawet mamą na taki domowy zabieg. Jestem bogatsza o kolejne doświadczenie jeśli chodzi o keratynę. Naprawdę polecam Wam serdecznie !

Co myślicie o takim zabiegu ??

Pozdrawiam 
Kasia 
Prześlij komentarz
Copyright © 2014 kassiiaa.blogspot.com , Blogger