OCHRONA WŁOSÓW PODCZAS WAKACJI / PROMIENIOWANIE SŁONECZNE

Z racji tego, że lato za pasem a mój wyjazd na wakacje już za kilka dni, postanowiłam się do Was odezwać z moimi propozycjami produktów, które uchronią nasze włosy przed promieniami słońcami. Tak samo jak dbamy o nasze ciało i twarz przed UV tak i nasze włosy potrzebują ochrony w upalne dni. Jeśli ciekawi Was co polecam i jakie produkty są warte uwagi, zapraszam poniżej. 


CZYŻBY ABY NA PEWNO NASZE WŁOSY POTRZEBUJĄ OCHRONY ???

____________________________________________________________________
Jeszcze kilka lat temu kompletnie obojętne mi było czy zabezpieczam swoje włosy przed słońcem czy nie. Dziś po kilku latach testów, czytanych artykułach i własnych doświadczeniach wiem, że działanie słońca na nasze włosy jest bardzo mocne i potrafi narobić nam ogromnego bałaganu na głowie. Przysunę Wam przykład. Nie raz pewnie po powrocie z wakacji z nad morza wasze włosy były mega przesuszona, matowe i wyglądały tragicznie ? Mi przytrafiało się to niemalże zawsze odkąd pamiętam. Najlepsze jest to, że czasami nie od razu widać zniszczenie, przesuszenie i zmatowienie włosów zaraz po przyjeździe. Czasami efekt pojawia się kilka tygodni po urlopie. Dlaczego tak się dzieję ? 

Promieniowanie słońca powoduje odchylenie się łusek włosów i niszczenie ich kory. Słona woda, piasek i słońce to niemalże "mieszanka wybuchowa" dla naszych włosów. W efekcie włosy stają się suche, łamliwe, tracą sprężystość i blask. Na ogół bardziej narażone na promieniowanie słoneczne są osoby z włosami jasnymi, siwymi oraz rozjaśnionymi, ponieważ zawierają bardzo mało pigmentu stanowiącego naturalną ochronę zwanego " melaniną". Czyli im włosy jaśniejsze tym bardziej delikatniejsze i wrażliwsze na promienie słońca. 


KIEDY POMYŚLEĆ O OCHRONIE WŁOSÓW ???
______________________________________________________
To bardzo proste. Osobiście uważam, że przez całe lato należy o niej pamiętać, ale istnieją pojawiają się sytuacje kiedy włosy potrzebują większej ochrony. Np. planujemy całodniowy pobyt na plaży wtedy powinniśmy użyć produktów z filtrami. Kiedy wiemy, że na słońcu będzie tylko na chwilę, użycie produktów z filtrami powinniśmy sobie darować. Warto wtedy sięgnąć po lekką mgiełkę lub serum na końcówki. 


JAKIE PRODUKTY WARTO MIEĆ POD RĘKĄ ???
_________________________________________________
Najlepiej to takie z filtrami UV. Co ciekawe jest wiele naturalnych produktów oraz takich gotowych, dostępnych w drogeriach, które warto zabrać ze sobą na wakacje. Najczęściej sięgamy po typowe mgiełki do włosów. Osobiście mogę tutaj polecić trzy, które są mi dobrze znane i polecam je każdemu. 

Mgiełki/ Spray z filtrami :

 • Gliss Kur, Sun Protection Spray (Ochronny spray do włosów z filtrami UV). 
 • L`Oreal Professionnel, Serie Expert, Solar Sublime (Spray ochronno-odbudowujący po kąpieli słonecznej)
 • Bielenda Drogocenny olejek awokado 3 w 1 ciało, twarz,włosy
Miałam każdy i najbardziej przypadły mi do gustu. Włosy po plażowaniu i kąpielach słonecznych mniej były podatne na plątanie, nie były przesuszone a co najważniejsze bardzo ładnie wyglądały. Mogę je polecić z czystym sumieniem. 

Ostatnio coraz częściej jednak testuję i interesuję się naturalnymi filtrami zawartymi w różnych produktach. Poniżej możecie zobaczyć listę przykładowych. Na uwadze należy mieć to, że są dosyć słabe i mogą mieć jedynie pomocnicze działanie. 

Naturalne filtry :

 • aloes
 • masło shea
 • witamina E
 • wyciąg z zielonej herbaty
 • wyciąg z bursztynu
 • olej z pestek malin ( SPF 30 )
 • olej kokosowy ( SPF 2-10 ) 
 • olej awokado
 • ole macadamia 
 • olej marchewkowy ( SPF 30- 50 ) 
 • olej z kiełków pszenicy ( SPF 20) 
Można tak więc popróbować i stworzyć własny produkt ochronny dla naszych włosów lub używać ich solo. 

Podsumowując nie dajmy się zwariować i po produkty ochronne dla naszych włosów sięgajmy tylko i wyłącznie podczas wakacji i  dłuższego wylegiwania się na słońcu. Psikanie włosów filtrami do pracy raczej będzie nam zbędne. W te wakacje zabieram ze sobą aloes i olejek z Bielendy wymieniony wyżej. To powinno zapewnić mi ochronę podczas plażowania i kąpieli w morzu. Oczywiście oprócz olejów, mgiełek i innych produktów dobrą ochroną jest kapelusz, bez którego również się nie obejdzie. 


A wy co sądzicie o ochronie włosów ?? Polecacie jeszcze jakieś produkty ?? 

Pozdrawiam Kasia 


Prześlij komentarz
Copyright © 2014 kassiiaa.blogspot.com , Blogger