Kredka w kolorze nude lub białym na dolną linię oczu

Zapewne znacie doskonale ten trik, który stosuję się w makijażu w celu otwarcia oka. Kiedy pragniemy, aby nasze oczy wyglądały na wyspane i otwarte używamy w tym celu cielistych lub białych kredek. Chciałam Wam zaprezentować dwie moje ulubione kredki, jeśli jesteście ciekawi zapraszam. 


Sama bardzo lubię używać cielistych i białych kredek. Zawsze używam je na dolną linię wodną oczu lub w samych kącikach oka. Przy użyciu takich kredek należy również mieć na uwadze, że kredka może nadać efekt otwartych oczu ale również może zmienić ich położenie na twarzy. Oczy mogą wydawać się na głębiej osadzone. 


Istnieje wiele trików związanych z użyciem cielistych kredek. Pierwsze z nich to : OBRYSOWANIE OCZU. Chcesz mieć większe oko? Narysuj białą kreskę na linii wodnej oka. Wyda się ono optycznie bardziej otwarte. Górną kreskę najlepiej pociągnąć od zewnętrznego kącika do 3/4 linii wodnej, a dolną podobnie do 2/3. Pamiętaj nie rysuj kilku warstw! Oko będzie wtedy wyglądało sztucznie i nieciekawie, gdyż gałka oczna nie jest idealnie biała i będzie kontrastowała ze zbyt mocno namalowaną kreską. Jedno pociągnięcie wystarczy i nada subtelny efekt.ROZŚWIETLENIE KĄCIKA OCZU. Odrobina białej kredki w kąciku oka, idealnie je rozświetla. Dodatkowo sprawia wrażanie, że oczy są szerzej rozstawione. Zastosowanie również czarnego ołówka do makijażu przy linii rzęs nada Twoim oczom kociego charakteru. Zamiast białej kredki w kącikach możesz rozsmarować też delikatnie kremowy lub srebrny cień do powiek. Oprócz efektu powiększenia biała kredka ukrywa także wszelkie zaczerwienienia.


Osobiście moimi dwoma ulubionymi kredkami jest kredka biała z NYC. Stosuję ją na linię wodną i czasem w kąciki oczu. Kosztowała grosze, a dobrze utrzymuje się na oku. Jest miękka i dobrze się z nią współpracuje. Druga kredka to kredka z Catrice w odcieniu 160 Sweet Nothing. Jest to kredka w różowym odcieniu. Stosuję ja zwykle na dolną linię oka oraz pod łuk brwiowy. 


A oto efekt przed i po. 
Ciekawa jestem czy stosujecie białe lub nude kredki do oczu ? Koniecznie dajcie znać w komentarzu i napiszcie czy taki efekt Wam się podoba. 

Pozdrawiam Kasia 

You May Also Like

0 komentarze

❤️❤️❤️❤️

Witaj !
Jest mi bardzo miło, że odwiedziłaś mnie po raz kolejny !

Napisz co najbardziej Cie zaciekawiło- jeśli masz pytania pisz koniecznie. Jeśli nie dostałaś odpowiedzi przypomnij mi od najnowszym postem, czasem coś mogę przeoczyć.

Ściskam Kasia ❤