KRĘCIMY WŁOSY BEZ UŻYCIA CIEPŁA / #1 METODA NA PAPIEROWY RĘCZNIK / WALENTYNKI


Witajcie, dziś naszła mnie ochota aby podzielić się z Wami moimi metodami na kręcenie włosów bez użycia ciepła. Postanowiłam stworzyć serię takich wpisów, które będą pojawiać się co jakiś czas. Dziś przedstawię Wam dosyć szybką i tanią metodę na kręcenie swoich włosiąt. Jeśli macie ochotę zapraszam poniżej.Po tą metodę sięgam wtedy, kiedy chcę uzyskać uniesione włosy i podkręconą jedynie dolną część. Jest ona dość szybką metodą i bardzo prostą w wykonaniu. Potrzebujemy do niej jedynie ręcznika papierowego. A więc zaczynajmy.

KRĘCENIE WŁOSÓW KROK PO KROKU 
___________

1. Złożenie kilku nastu wałków z ręcznika papierowego - zazwyczaj zwijam po trzy listki ręcznika papierowego w ruloniki, które dość mocno ściskam żeby się nie rozplątały z powrotem.

2. Świeżo umyte włosy dosyć dobrze rozczesuję i dzielę je na partie trzy partie. Prawa, lewa i tył. Na włosy dodatkowo nakładam olejek. Może to być każdy olejek jaki macie akurat w swojej pielęgnacji. U mnie jest to olejek tzw. bomba witaminowa dla włosów z firmy Bodhi.  Starczy kilka kropelek, pamiętajcie aby nie przesadzić.

3. Z każdej partii wydzielonej części, biorę mały kosmyk włosów i zawijam go na rulonik zaczynając od spodu włosów kończąc na połowie głowy , następnie dwa końce ruloniku zawijam w supełek.

4. Kiedy zawinę już całość włosów, zostawiam je na minimum 1 godzinę czasu. Czasami chcąc przyśpieszyć proces zawijania podsuszam każdy rulonik suszarką.5. Rozplątanie zawiniętych supełków, idzie to bardzo szybko i sprawnie. Po rozplątaniu włosy są bardzo pokręcone. Zazwyczaj całość przeczesuję palcami i gotowe !Jak możecie zobaczyć nie jest to efekt burzy loków, ale lekkie zakręcenie końcówek i uzyskanie lekko podniesionej fryzury. Bardzo lubię tą metodę. Włosy wyglądają jakby było ich więcej i dodają kobiecości. Idealny pomysł na Walentynkowe wyjście.

Dajcie znać czy takie wpisy o różnych metodach będą mile widziane ?? A i czy znacie tą metodę ??

Pozdrawiam Kasia 


Brak komentarzy:

Copyright © 2014 kassiiaa.blogspot.com , Blogger