RECENZJA : DERMAROLLER / EFEKTY STOSOWANIA URZĄDZENIA DERMAROLLER W DOMU / DERMAROLLER NA PRZEBARWIENIA I BLIZNY POTRĄDZIKOWE/ MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

Witajcie, wiele z Was prosiło mnie,  po opublikowaniu zdjęcia na Instagramie, urządzenia Dermaroller i serum Anti Acne o recenzję i podzielenie się efektami jego użycia. Dziś postanowiłam po kilku tygodniowym ( regularnym ) stosowaniu tego urządzenia napisać dla Was kilka słów. Jeśli ciekawi Was temat, zapraszam poniżej. 


KILKA SŁÓW WSTĘPU CO TO TAKIEGO DERMAROLLER ? 
_________________________________________________________________________________

Dermaroller *manualny to nic innego jak rolka z igiełkami, dzięki której możemy samodzielnie w domu wykonywać zabieg rolowania twarzy. Dermaroller posiada malusieńkie igiełki, zabieg z jego użyciem nosi nazwę mikro-nakłuwania. Igiełki przebijają warstwę rogową naskórka tworząc bardzo gęstą sieć mikro-kanalików.Wywołany w ten sposób stan zapalny stymuluje uwalnianie przez skórę czynników wzrostu i pobudzenie aktywności fibroblastów, które znacznie zwiększają produkcję kolagenu bardzo dobrej jakości - ciasno utkane, równolegle ułożone włókna. Powstałe mikro-kanaliki wspierają wchłanianie składników odżywczych nakładanych na skórę.


 Dermaroller działa na:
 • blizny – spłyca, ujednolica i niejednokrotnie likwiduje blizny potrądzikowe i ubytki w skórze
 • rozszerzone pory – zmniejsza nieestetyczne zagłębienia, ułatwia penetrację preparatów zwężających pory, pomaga uporać się z trądzikiem
 • rozstępy – nie tylko je zmniejsza, ale też rozjaśnia; najlepsze efekty widzi się na rozstępach świeżych, zaróżowionych
 • przebarwienia – likwiduje głównie te potrądzikowe (ciemne, nieestetyczne plamy), przyspiesza regenerację skóry, rozświetla i rozjaśnia skórę
 • zmarszczki – działa przeciwzmarszczkowo, spowalnia proces starzenia się skóry, podkręca produkcję kolagenu
 • cellulit – dermaroller wspomaga proces ujędrniania skóry, zwiększa jej napięcie i redukuje podskórne zgrubienia
GDZIE KUPIĆ DERMA ROLLER ? 
_________________________________________________________________________________

Kupić dermaroller to nie taka prosta sprawa. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko jakość dermarollera. Osoba oferująca sprzedaż dermarolleru winna odpowiedzieć na wszelkie zadane pytania klienta dot. derma rollera. W końcu to nie zwykły kosmetyk czy jakaś tam maziaja, ale profesjonalny sprzęt używany w gabinetach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej! Dermarollerów na rynku jest sporo i przestały być tak zastraszająco drogie jak rok temu. Teoretycznie powinna nas interesować tylko długość igieł – od tego zależy cel używania dermarollera. Praktycznie powinien nas również interesować samo urządzenie– z czego jest wykonany i od jakiego producenta pochodzi. No i oczywiście jego cena – bo co rolka, to inna cena. Najlepszy dermaroller to ten z tytanowymi igłami -  tylko te zagwarantują nam bezpieczeństwo użytkowania (nie zardzewieje, igły szybko się nie „wykrzywią”). Osobiście wybrałam właśnie taki z tytanowymi igłami, widziałam wiele innych na chińskich stronkach - nie polecam ich, ponieważ użyjecie ich kilka razy i można wyrzucić do kosza. Ja postanowiłam zainwestować w coś lepszego, w końcu to o twarz chodzi w moim przypadku. Mój dermaroller pochodzi ze sklepu : Derma roller shop . Miał bardzo dużo pozytywnych opinii i kosztował nie dużo. W sklepie mamy wybór odpowiedniej długości igiełek w zakresie od 0.2 mm do 2.00 mm. Mi zależy bardzo na wyrównaniu struktury twarzy, redukcji drobnych blizn i przebarwień potrądzikowych, wybrałam w tym celu 1 mm.  Do produktu zamówiłam również dodatkowo serum do twarzy ale o nim będzie później. Przesyłka doszła do mnie w ciągu 3 dni, tak więc szybko i bardzo sprawnie. Długość igieł i częstotliwość zabiegów mezoterapii mikro-igłowej : 

Naskórek jest najbardziej zewnętrzną częścią skóry, stanowiącą główną barierę chroniącą ją przed niekorzystnymi czynnikami środowiska. Najcieńszy jest w okolicach oczu – ma 0,05 mm, a najgrubszy na opuszkach palców i piętach – 1,5 mm. Poniżej macie tabelkę z długością igieł oraz ich zastosowaniem. 
KILKA PRZECIWWSKAZAŃ , KTÓRE NALEŻY MIEĆ NA UWADZE 
_________________________________________________________________________________

 • Rolki nie należy stosować w przypadku infekcji lub chorób skóry takich jak: aktywny trądzik, opryszczka, znamiona, pieprzyki, problemy z gojeniem, egzemy, łuszczyca, infekcje grzybicze, nie zagojone rany, problemy z krzepliwością krwi itp.
 • Rolka może być użyta na każdy obszar skóry, z wyłączeniem powiek górnych ze względu na bardzo cienką skórę. Jeżeli ktoś decyduje się na nakłuwanie skóry powiek, nie powinien używać rolek o igłach dłuższych niż 0,25mm  i  postępować bardzo ostrożnie, nie naciskając zbyt mocno.
 • Przed użyciem skóra twarzy i rolka muszą być zdezynfekowane .
 • Użycie rolki o igłach dłuższych niż 0,5 mm powoduje konieczność unikania słońca przez 1-2 dni i stosowania filtrów z wysokim faktorem ochronnym.
 • Po użyciu rolki o igłach 1,0 mm i dłuższych nie powinno się używać kosmetyków do makijażu przez 2 dni.
 • Rolka jest przeznaczona do użytku osobistego i nie może być używana wspólnie z innymi osobami.

JAK CZĘSTO WYKONYWAĆ ZABIEG ? 
_________________________________________________________________________________

Niektórzy producenci zalecają tak częste stosowanie rolki, jak chcemy, informując przy tym, że im częściej jej używamy, tym lepiej. Należy jednak podkreślić, iż choć teoretycznie jest to możliwe, ponieważ zabieg nie wiąże się z usunięciem lub uszkodzeniem żadnej warstwy skóry, nie ma żadnego uzasadnienia częstsze stosowanie niż podane poniżej. Inne przyczyny mogą być jedynie komercyjne - im częściej stosowana jest rolka, tym częściej będziemy ją zmieniać. Zbyt częste stosowanie może powodować więcej szkód niż korzyści, ponieważ skóra znajduje się wówczas w stanie permanentnego zapalenia. Produkcja kolagenu jest procesem długotrwałym – do otrzymania nowego kolagenu prowadzi wiele pośrednich, kompleksowych etapów. Formowanie kolagenu przechodzi długą fazę pośrednia od kolagenu III do finalnie kolagenu I. Jeżeli przeprowadza się zabieg igłami docierającymi do skóry właściwej, z pewnością nie należy oczekiwać, że nowy kolagen powstanie w ciągu trzech dni. W tym czasie nawet nie rozpocznie się jeszcze proces formowania. Nowy kolagen nie zostanie jeszcze uformowany nawet po pięciu tygodniach, a jedynie przejdzie pierwsze etapy tworzenia. Nie powinno się przeprowadzać kolejnego zabiegu, dopóki skóra nie jest całkowicie wygojona po poprzednim. Jeżeli przeprowadza się nakłuwanie długimi igłami, jak 1,5 mm, co trzy dni, skóra znajduje się w stanie ciągłego stanu zapalnego i zaczerwienia. Bezpośrednio po zabiegu zmarszczki mogą być mniej widoczne, a skóra wyglądać dobrze ze względu na stan lekkiego zaczerwienia i obrzęku, ale nie należy oczekiwać pozytywnych rezultatów długofalowo. Częste nakłuwanie daje być może korzyści krótkotrwałe, ale utrzymywanie skóry w permanentnym stanie zapalnym niszczy ją długoterminowo. Ciągły stan zapalny i ciągłe nakłuwanie zakłóca proces tworzenia i niszczy nowo powstałą strukturę kolagenu.

Zalecana częstotliwość przeprowadzania zabiegów:

     •  igły 0,25 mm – zabieg można powtarzać co 2 dni

     •  igły 0,50 mm – zabieg nie częściej niż 1 raz w tygodniu

     • igły 1,00 mm – zabiegi należy powtarzać nie częściej

        niż co 2-3 tygodnie

     •  igły dłuższe niż 1,00 mm - zabiegi co 6-8 tygodni

Moje zabiegi odbywają się zgodnie z zaleceniami czyli 1 razy w tygodniu - lub co dwa tygodnie. Moja cera jest z reguły tłusta i mieszana, zauważyłam że dość szybko się regeneruje stąd taka częstotliwość zabiegów - ale u Was może być całkiem inaczej - musicie obserwować Waszą skórę jak zachowuje się po zabiegu. Osoby z grubą skórą mogą przeprowadzać zabiegi częściej, jeżeli skóra jest wygojona. Także w przypadku grubszej skóry na plecach czy pośladkach, przerwy mogą być krótsze. W przypadku rolowania większych powierzchni ciała można podzielić ją na strefy i rolować wybrane fragmenty co tydzień. 

Jeżeli rolowanie jest zbyt bolesne - przy czym jest to kwestia osobnicza i dotyczy rolek o długich igłach - można zastosować jeden z dwóch sposobów znieczulania:

 • bezpośrednio przed rolowaniem przyłożyć do skóry woreczki z lodem, które doskonale niwelują odczucie bólu. Woreczki z lodem można nakładać także w trakcie rolowania, na kilka chwil, pamiętając o ich dezynfekcji. Woreczki trzeba utrzymywać w czystości, myjąc je w ciepłej wodzie ze środkiem myjącym.
 • można zastosować krem znieczulający np. Emlę. Powierzchnię skóry pokrytą warstwą kremu należy przykryć cienką folią spożywczą i pozostawić na około 30 – 60  minut. Folię i krem należy zdjąć bezpośrednio przed zabiegiem. Efekt znieczulający utrzymuje się około 30 minut. Bezwzględnie trzeba usunąć krem przed rozpoczęciem zabiegu. Emla jest bezpieczna, jeżeli postępujemy zgodnie z załączoną instrukcją.

PRZEBIEG CAŁEGO ZABIEGU NA TWARZY 
_________________________________________________________________________________

KROK 1:    Należy dokładnie  umyć i zdezynfekować skórę, ręce oraz upewnić się, że DTS Roller jest zdezynfekowany

RADA: Do oczyszczania najlepiej użyć środki myjące beztłuszczowe, aby nie blokować wchłaniania składników rozpuszczalnych w wodzie np. serum z witaminą C

RADA:Kąpiele ciepłej wodzie, tuż przed zabiegiem, zmiękczy skórę i ułatwi nakłuwanie (zabieg na ciele)

KROK 2: Jeżeli masz taką potrzebę, zastosuj lód lub krem znieczulający. Usuń krem przed nakłuwaniem. Jeżeli używasz woreczków z lodem, zdezynfekuj je przed przyłożeniem do skóry

KROK 3:   Zaaplikuj na oczyszczoną skórę I Serum

RADA: W I Serum powinny znaleźć się składniki rozpuszczalne w fazie wodnej typu: peptydy, kompleksy liposomowe, żel hialuronowy, elastyna, nawilżacz cukrowy czy witamina C w formie kwasu L-ascorbinowego lub niacynamid itd.

RADA: Nie należy łączyć w jednym serum: witaminy C formie kwasu L-ascorbinowego z niacynamidem , kosmetyków z zawartością miedzi z witaminą C, cynku PCA z kosmetykami z parabenami, adenozyny z kofeiną      

RADA: W trakcie zabiegu nie należy używać drażniących kwasów np. owocowych czy salicylowego. W  przypadku aplikacji serum z witaminą C formie kwasu L-ascorbinowego należy podnieść pH przy pomocy argininy, która dodatkowo wykazuje działanie łagodzące oraz nawilżające.               

KROK 4: Rolowanie powinno przebiegać wg schematu gwiazdy maksymalnie 5 razy w każdym kierunku:   

 • pionowym
 • poziomym
 • po przekątnej  
Ruch tam i z powrotem oznacza 2 razy.

RADA: Podczas rolowania delikatnie naciągaj, wolną ręką, skórę – ułatwi to nakłuwanie i zwiększy efektywność zabiegu.

Po zakończeniu ruchu w danym kierunku należy podnieść rolkę i rozpocząć rolowanie od nowego punktu pod  zmienionym kątem. To zagwarantuje, że nie powtórzymy nakłuwania w miejscu już wykonanych mikro- kanalików. Należy dociskać ze średnią siłą  - w okolicach oczu nacisk musi być lekki, szczególnie igłami o długości ponad 0,5 mm. Można rolować dany obszar najpierw tylko pionowo, potem poziomo a na końcu ukośnie lub naprzemiennie – starając się wykonywać nakłuwania równomiernie.

KROK 5:    Zaaplikuj na zrolowaną skórę II Serum

RADA: W II Serum powinny znaleźć się składniki rozpuszczalne w fazie olejowej typu: witamina A, witamina C w formie olejowej, skwalan, oleje, kwas liponowy, niezmydlana frakcja sojowa

KROK 6:     Po 5-10minutach można nałożyć maseczkę lub Serum Łagodzące

RADA: W skład serum łagodzącego może wchodzić: pantenol, alantoina, betaina, arginina, ekstrakt z lukrecji

KROK 7:  Jeśli po zabiegu skóra będzie narażona na promieniowanie UV, należy zabezpieczyć ją kremem z filtrem o wysokim SPF.PIERWSZE WRAŻENIA / EFEKTY - CZY ZABIEG BARDZO BOLI ? 
_________________________________________________________________________________

Czy boli ? Bo takie pytania z pewnością się pojawią. Tak ten zabieg boli, ale moim zdaniem przy igłach do 1.00 mm ból ten można wytrzymać i nie potrzebne są maści znieczulające. Na efekty użycia dermarollera trzeba poczekać, czasem nawet rok (zwykle 6-9 miesięcy)! Jeżeli używamy rolki o igłach dłuższych niż 1 mm, możemy się spodziewać krwawiących punkcików w miejscu nakłuwania. Jest to zjawisko normalne i nieszkodliwe. Krwawienie jest chwilowe i ustępuje natychmiast – kropelki krwi należy usuwać wacikiem z środkiem dezynfekującym. Poza ewentualnym krwawieniem (tylko nieliczne nakłucia krwawią) może wystąpić zaczerwienie i lekka opuchlizna, odczuwana raczej jako napięcie skóry, utrzymujące się maksymalnie 1-2 dni. Skóra jest zaczerwieniona (jak po opalaniu). Rolowany obszar może zacząć się łuszczyć po kilku dniach (nie należy usuwać odstających skórek). Formowanie kolagenu następuje bardzo powoli i nie może zostać przyspieszone. Nie należy oczekiwać cudów zbyt szybko. Do uzyskania istotnego efektu potrzeba do 10 miesięcy. Nie jest prawdą, że im częściej się przeprowadzamy zabiegi, tym lepsze osiągamy rezultaty. Skóra musi się zregenerować po każdym zabiegu, a nowo formujący się kolagen musi mieć czas do wzrostu. W moim przypadku, na policzkach pojawiały się maleńkie, krwawiące punkciki, które w ułamku sekundy znikają. W przeciągu tego czasu od dostania rolki aż do teraz wykonałam w domu w sumie 5 zabiegów i na dzień dzisiejszy jestem zachwycona. Po pierwsze skóra po samym zabiegu jest dość mocno zaczerwieniona, ale to mija i rankiem wygląda normalnie. Do tej pory rolka nie wywołała u mnie żadnego mocnego podrażnienia, łuszczenia się skóry, zaczerwieniania lub pojawienia się nowych wyprysków. Bardzo ważna jest tutaj higiena tego urządzenia jak i sam sposób zabiegu. Moja cera na dzień dzisiejszy jest delikatnie rozjaśniona, przebarwienia są coraz bardziej mniej widoczne, a skóra ogólnie prezentuje się zdrowo. Zawsze po zabiegu mam wrażenie, że wszystkie blizny są wyrównane a skóra jest napięta i jędrna. Nie zamierzam przestać wykonywania zabiegów, ponieważ uważam że jest to świetny sposób na pozbycie się nieprzyjemności na buzi. Niby na efekty takie naprawdę super trzeba czekać 6-9 miesięcy ale moim zdaniem po regularnym, kilku miesięcznym okresie efekty będzie widać gołym okiem. 

( Poniżej zdjęcia twarzy przed wykonywaniem tych zabiegów i po wykonaniu serii zabiegów w domu) 


Jeśli podsumuję tych kilka serii to:
- skóra delikatnie zmieniła się pod względem jej zachowania i typu, ponieważ zauważyłam lepiej wyglądający podkład na twarzy i skóra nie przetłuszcza się tak szybko jak bywało to zwykle
- brak nowych wyprysków ( a jeśli już się pojawiają dość szybko znikają )
- stałe przebarwienia już widzę, że delikatnie są rozjaśnione i coraz mniej widoczne


Tytanowy Dermaroller możecie kupić:  tutaj ( sklep) 

Przy kolejnym wpisie o tym urządzeniu sporządzę dla Was recenzję produktów, które używam przed zabiegiem, po zabiegu i w trakcie. Ciekawi mnie Wasza opinia na ten temat ? Skusiłybyście się na to urządzenie ?  A może już stosujecie mezoterapię mikroigłową ? 

Pozdrawiam Kasia ;* 

You May Also Like

39 komentarze

 1. Hej,
  jak często zmieniasz rolkę na nową?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też miałąm z tym problem,ale chyba jestem zbyt wrażliwa, bo wylądował na dnie szafy, a ogólnie to od 12. roku życia cierpię na trądzik umiarkowany. To absolutnie wpłynęło na moją samoocenę i to, jak postrzegam siebie jako kobietę. Blizny miałam na całym ciele i niektóre powstawały samoistnie, nie miałam na to wpływu.
   Mam już prawie 30 lat i dopiero teraz mogę powiedzieć,że uporałam się z tym problemem. Pierwsze co musiałam zmienić dietę, nie jem mięsa, a raczej staram się jeść go jak najmniej i najlepiej drób. Moja skóra upodowała sobie produkty z konopiafarmacjapl ogólnie mają tam dużo produktów, ale tak jak mi poradzono blizny smarowałam maścią cbd na wosku pszczelim , a od środka stosowałam cbd w kroplach zaczynając od 3% i obecnie jestem na 7%. Najlepsze jest w tym ot,że kropli potrzebowałam do czegoś zupełnie innego, tak w skrócie na stres i lęki, a okazało się,że wszystko bazowało na moim układzie nerwowym i hormonalnym. Trądzik oczywiście cały nie zniknął bo przed miesiaczką coś malutkiego się pojawi, ale pozbycie się wiekszosci blizn pozwoliło mi na nowo cieszyć się sobą.

   Usuń
 2. Cześć Kasiu! Dziękuję za wpis :) właśnie jestem na etapie poszukiwania Dermo rollera oraz informacji o zabiegu wykonywanym w domu, więc cieszę się, że tu trafiłam. Kiedy planujesz dodać wpis dotyczący używanych kosmetyków? Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam Cię! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej taki post pewnie stworzę z początkiem jesieni kiedy znów powrócę do tych zabiegów. Ale chętnie odpowiem ci tutaj co stosowałam :
   - Hydrolat z Kocanki Biochemia Urody
   - Prokolagen morski Biochemia Urody
   - Woda utleniona - do dezynfekcji tylko i wyłącznie rolki
   - Maska Algowa z kolagenem po zabiegu na twarz ( ładnie łagodzi i po jej użyciu moja twarz nie jest czerwona ) bądź też żel aloesowy w formie maski
   - dzień po zabiegu używam już swojej normalnej pielęgnacji : tonik, olej z pestek malin, mydło aleppo i żel aloesowy.

   Usuń
 3. Cześć Kasiu :) aktualnie używam dermatoller 0,5 mm i jestem już po 4 zabiegach. Ja akurat walczę z rozstępami po ciazy i bliznami po cięciu cesarskim i bardzo starej na twarzy. Muszę napisać, ze mam ogromny mętlik w glowie co do produktów dostępnych na rynku. Mikronakluwania są po to, aby pobudzić syntezę kolagenu i elastyny dlatego stosuje się witaminy C, A i E, a w większości te ampułki czy serum maja w składzie dodatkowo i kolagen i elastynę. Wiec biorąc to na „chłopski rozum” nie powinnam dostarczać ich skórze a raczej dać jej czas na ich wyprodukowanie. Czy się mylę? Prosze o jakaś podpowiedz co do konkretnego kosmetyku lub jak go samemu skomponować bo widać, ze znasz się na rzecy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak dokładnie, dzięki nakłuwaniu skóry, powodujemy że tworzy się samoistnie kolagen i skóra zaczyna się regenerować. Jeśli chodzi o produkty, które mogła bym Ci polecić , które mogła byś kupić to są produkty z biochemia Uroda, sprawdzone, naturalne i u mnie spisywały się bardzo dobrze. Po zabiegu przecierałam twarz hydrolatem z kocanki , później nakładałam na twarz Serum RENEW lekkie
   (retinol + B3 + soja) i kilka dwie kropelki prokolagenu morskiego.

   Usuń
 4. To prawda cena nie zawsze idzie z jakością, wydałam mnóstwo pieniędzy by znaleźć kolagen który działa i chyba znalazłam LyoColl Efekty bomba, już wiem że warto czytać forum i blogi bo dzięki nim znalazłam tą firmę https://lyofarm.pl zobaczcie same Marta

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak sądzisz, czy masaż piersi nie jest głupim pomysłem? Już nie wiem co robić aby je ujedrnic a po odchudzaniu są w opłakanym stanie. Ćwiczę bardzo intensywnie i czas nic nie zmienia to już mój szósty rok walki

  OdpowiedzUsuń
 6. Kasiu, mam pytanie, czy po rolce moga na chwile ściemniec przebarwienia/piegi? Bo ja mam u siebie takie wrażenie :( Pozdrawiam, Ania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmmm u mnie takiego efektu nie było , niestety nie mogę odpowiedzieć na to pytanie, dlaczego tak się stało.

   Usuń
 7. Mega fajny wpis, tego szukam :) mam blizny potradzikowe :( podzielisz się które sera kupiłaś? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o produkty, które mogła bym Ci polecić , które mogła byś kupić to są produkty z biochemia Uroda, sprawdzone, naturalne i u mnie spisywały się bardzo dobrze. Po zabiegu przecierałam twarz hydrolatem z kocanki , później nakładałam na twarz Serum RENEW lekkie
   (retinol + B3 + soja) i kilka dwie kropelki prokolagenu morskiego.

   Usuń
 8. Odpowiednio dobrane i wykonane zabiegi na twarz, w tym mezoterapia mikroigłowa potrafią dać niesamowite efekty. Ja takie zabiegi miałam robione w gabinecie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to prawda, ja miałam tylko te domowe i efekty są super :*

   Usuń
 9. Potwierdzam, mezoterapia igłowa daje świetne efekty - sama jestem tego przykładem. W moim przypadku wystarczyły dwa zabiegi w deuclinic.pl aby zauważyć znaczącą różnicę. Cera jest jednolita, delikatna w dotyku - jak dla mnie, efekt super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wow super ! Ja nie miałam okazji mieć zabiegu profesjonalnego, te domowe zupełnie mi wystarczyły :*
   Pozdrawiam :*

   Usuń
 10. Dermaroller to super przyrząd. Sama posiadam taki w domu i bardzo sobie chwalę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super cieszę się bardzo , że sprawdził się również i Tobie pozdrawiam :*

   Usuń
 11. Witaj kochana
  Dzięki za świetny wpis- jest tu ogrom wiadomości, których potrzebowałam do wykonania zabiegu w domu. Mam pytanie jeśli przez mezoterapię pobudzamy kolagen do pracy to jeżeli zażywam kolagen polepszy moje efekty czy wręcz przeciwnie nie przyniesie żadnego zadowalającego rezultatu?

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się , że łykanie kolagenu wyjdzie na dobre :)

   Usuń
 12. Warto próbować różnych rozwiazań:) Może i tu firma https://evospa.pl/jak-dziala-karboksyterapia was zainteresuje? Oferują tu różne zabiegi kosmetyczne.

  OdpowiedzUsuń
 13. Hej. Mogłabyś mi polecić jakieś niedrogie serum z witaminą C? Takie, które się nada pod dermaroller?

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawa i bardzo przydatna recenzja. Super zabieg

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetne efekty! Super, że dodałaś zdjęcia przed i po :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się , że mogłam postem przybliżyć jego działanie :*

   Usuń
 16. Heeejka. Chciałabym kupić dermaroller do twarzy, szczególnie po to żeby zlikwidować lub spłycić bruzde nosowo wargowa, jaką długość igieł wybrać? Pozdrawiam, bede wdzięczna za podpowiedź

  OdpowiedzUsuń
 17. ile igieł ma Twój dermaroller
  Jaki najlepij kupić

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo ciekawe efekty można uzyskać takim urządzeniem

  OdpowiedzUsuń
 19. Miałam, stosowałam i stosuję nadal. Bardzo dobry produkt

  OdpowiedzUsuń
 20. Po jakim czasie stosowania są efekty?

  OdpowiedzUsuń
 21. Muszę przyznać, że miałam spore problemy z bliznami, natomiast moja znajoma poleciła mi świetną maść Contractubex . Muszę przyznać, że przy jej używaniu zauważyłam, jak drobne blizny zaczęły zanikać. Niestety nie mam żadnej większej, więc ciężko mi się odnieść, jak to wygląda z tego typu bliznami. Jeśli chodzi o tę maść, to może warto abyście ją wypróbowali?

  OdpowiedzUsuń
 22. Bez kremu znieczulającego tego typu zabiegi są dla mnie nie do przejścia. Mam bardzo niski prób bólowy.
  https://n-symbiosis.com/kategoria-produktu/znieczulacze/

  OdpowiedzUsuń
 23. Ciekawie napisane! Warto było tutaj zajrzeć

  OdpowiedzUsuń

❤️❤️❤️❤️

Witaj !
Jest mi bardzo miło, że odwiedziłaś mnie po raz kolejny !

Napisz co najbardziej Cie zaciekawiło- jeśli masz pytania pisz koniecznie. Jeśli nie dostałaś odpowiedzi przypomnij mi od najnowszym postem, czasem coś mogę przeoczyć.

Ściskam Kasia ❤