SPACER CIASNYMI ULICZKAMI MIASTECZKA LINDOS

          plac z gigantycznym drzewem po środku, które jest nieustannie podlewane wodą źródlaną z fontanny zbudowanej w czasach rycerskich


Małe "białe" miasteczko, położone na wyspie Rodos, zachwyca swoim pięknem i przyciąga masę turystów. Mowa dziś o miasteczku Lindos, leżącym u stóp Akropolu, nad piękną zatoką tworząc naturalny port. Patrząc z góry, kojarzy mi się widok pocztówki przypominający mi wyspę Santorini, jednak to Rodos. Do miasteczka nie można wjechać samochodem, chodzimy po nim wąskimi uliczkami wypełnionymi sklepikami z pamiątkami, tawernami i kawiarniami. Wspaniała architektura niektórych domów i magia tego miejsca sprawia, że można po miasteczku spacerować godzinami, odpoczywając w jednej z wielu tawern. Miasteczko nie zasypia również w nocy, z okolicy zjeżdżają turyści i bawią się doskonale. Warto tutaj przyjechać dla samego miasteczka i Akropolu. Dziś zabieram Was ze sobą na mały spacer. 

w miasteczku, znajduję się wiele Tawer i Restauracji, w których możemy skosztować lokalnych dań i świeżych ryb 

Polecam wybrać się z samego rana, kiedy jeszcze nie ma tłumów i można na spokojnie zwiedzać każdy zakamarek miasteczka i jest miejsce na parkingu, gdzie można spokojnie zaparkować samochód. Dajcie znać czy podobał się Wam krótki spacer ze mną i czy macie ochotę na więcej takich postów.

Pozdrawiam Kasia 

Brak komentarzy:

Copyright © 2014 kassiiaa.blogspot.com , Blogger