SPACER PO RETHYMNO - GRECKA WYSPA KRETA

Hej !

CHODŹCIE ZE MNĄ NA MAŁY SPACER PO KOLEJNYM MIASTECZKU GRECKIEJ WYSPY 

Dziś przenosimy się w malowniczą, piękną wyspę Kretę, na którą wrócę jeszcze nie raz. Kreta byłą pierwszą Grecką wyspą, którą miałam okazję zwiedzać przez tydzień, ale to zbyt mało aby dotrzeć na każdy jej zakamarek. Planuję już kolejne odwiedziny ale tym razem zapraszam Was na mały spacer z kolejną dawką fotografii. 


12 km plaża ciągnąca się wzdłuż miasteczka robi wrażenie 

Retimno zwane też Rethymno, Rethymnon czy nawet przez niektórych turystów Richmond to trzecie co do wielkości miasto na Krecie (po Iraklionie i Chanii) i jedno z dwóch najbardziej urokliwych (obok Chanii). Miasto leży w północno-zachodniej części wyspy w połowie drogi między Chanią i i stolicą Iraklionem. Dzięki czemu jest świetną bazą wypadową na wycieczki nie tylko do tych dwóch miast, ale i na niemal całą wyspę. Jednak nie chcę tutaj rozpisywać całej historii Miasteczka itp. ponieważ takie informacje sami zdołacie przeczytać w sieci. Ja zapraszam Was na fotograficzny spacer. Piękna, bujna roślinność i drzewa owocowe,  które spotykamy wzdłuż drogi prowadzącej z naszego Hotelu do Rethymno. 


Po drodze spotykamy ogromną ilość tawern i kawiarenek, w których możemy coś zjeść lub wypić orzeźwiający sok czy też słynną Kawę FREDO- NIE MYLCIE PROSZĘ Z KAWĄ FRAPPE. Jedynie kawa Fredo zaparzana jest ze świeżych ziaren w ekspresie później chłodzona lodem i dodawana jest do niej ubita śmietanka lub mleczko, kawa Frappe to zwyczajna "lura". 
Wzdłuż miasteczka ciągnie się plaża oraz piękna, nowa promenada, po której możemy spacerować aż dojdziemy do fortecy i latarni, przechodząc później na Stare Miasto. Obok promenady jest również wiele kafejek, tawern i hoteli. 


W miasteczku jak i wzdłuż rośnie ogromna ilość Palm. Tworzą niesamowity klimat i nadają charakteru temu miejscu. 


Będąc na Krecie, koniecznie odwiedźcie miasto Rethymno, polecam zwiedzać zarówno w dzień jak i w nocy. Za dnia jest tu bardzo leniwie, a w nocy miast tętni swoim życie. Wiele barów i knajp otwartych jest do późnych nocnych godzin. Myślę, że kolejny krótki spacer przypadł Wam do gustu i macie ochotę na więcej. Jeśli tak koniecznie dajcie mi znać o tym w komentarzu, za co będę bardzo wdzięczna. 

Pozdrawiam Kasia 

Brak komentarzy:

Copyright © 2014 kassiiaa.blogspot.com , Blogger