HOTEL GLOBALES SAMOA / CALLES DE MALLORCA I PORTO COLOM / URLOP MAJORKA 2018

Witajcie, wróciłam właśnie z urlopu, który miałam okazję spędzić na jednej z największych wysp z grupy Balearów. Przygotowałam dla Was wpis z ogromną ilością zdjęć jakie udało mi się zrobić podczas pobytu, ale postanowiłam go podzielić na kilka części, ponieważ byłby zbyt obszerny i długi. Podzieliłam go na kilka części, dziś zapraszam na jedną z nich. 


Hotel Globales Samoa / Calles de Mallorca 

Tutaj właśnie zatrzymaliśmy się na 6 kolejnych nocy. Mała miejscowość Calles de Malorca położona na wschodniej części Majorki. Dużo Hoteli i pubów, gdzie wieczorami można potańczyć. Jednym z najczęściej odwiedzanych pubów przez nas był klub Mohito oraz Tiffany. Puby dwa kroki od naszego hotelu. Hotel Globales Samoa, ugościł nas miłym, przestronnym pokojem z widokiem na miasteczko i morze. Jedzenie bardzo dobre, nie brak tutaj miłej obsługi. Animatorzy hotelowi cały czas zabawiali gości i zachęcali do aktywnego spędzenia czasu. Hotel głównie przyjmuje gości z Francji, Niemiec i Polski. Bardzo dobrze czuliśmy się tutaj w hotelu. Zawsze czysto, miła i pomocna obsługa. Obok hotelu znajdują się sklepiki, puby, wypożyczalnie samochodów i nie tylko. Przed przylotem tutaj liczcie się opłatą klimatyczną, którą płacimy przy meldunku, nas za 7 dniowy pobyt 30 Euro za dwie osoby. 

" Widok z pokoju Hotelowego Globales Samoa na miasteczko Calles de Mallorca " 

" Wschód słonca " 


Poranne Bieganie Wzdłuż Wybrzeża przy wschodzie słońca 

Mój mąż każdego ranka wybierał się na poranne bieganie, choć należę do śpiochów udało mi się również wstać i iść razem z nim. Cudownie rozpoczęcie dnia ! Bieganie a później rozciąganie na plaży. Szum wody, poranna bryza i słoneczne promienie - człowiek czuje się tak wyjątkowo i chce tą chwilę zatrzymać jak najdłużej. Ścieżek tutaj nie brakuje, 2 km deptak z schodami idealnie nadaje się na trening. Po bieganiu prysznic i pyszne śniadanie.  Spójrzcie poniżej na ten widok i jak tutaj nie wstać rano, choćby pospacerować - to światło !


" Deptak ciągnący się wzdłuż wybrzeża z przepięknymi widokami na klify i morze " 

Porto Colom / Port do którego wybraliśmy się pieszo 


Port położny 12 km od naszego Hotelu, postanowiliśmy się wybrać tam pieszo. Spacer jak najbardziej udany, wędrowaliśmy wzdłuż klifu, podziwiając przepiękne widoki. W połowie drogi w Cala Murada zrobiliśmy sobie przerwę na pyszną kawę i ciacho. Kawiarenka zaraz przy morzu na plaży. Urokliwe miejsce, zwłaszcza z tymi pensjonatami na klifie. Port sam w sobie uroczy, malutki z łódkami i jachtami. Miejsce bardzo spokojne, malutko turystów, warto tutaj się wybrać i zjeść coś dobrego. Później wróciliśmy do Hotelu taryfą. Poniżej kilka przebitek. 
" Port Porto Colom - Murada " 

" W oddali kawiarnia gdzie można napić się pysznej kawy i zjeść coś dobrego " 


PLAŻOWANIE / ŚWIEŻE OWOCE I PIĘKNE WIDOKI 

Piaszczysta plaża, lazurowa woda i piękne klify z których można skakać, czego tu chcieć więcej. Dosłownie 5 minut od naszego Hotelu znajduje się piękna, piaszczysta plaża. Spędzaliśmy tam czas prawie codziennie. Leżaki na plaży płatne wraz z parasolami, myśmy z nich nigdy nie korzystali wystarczały nam koce plażowe i ręczniki. Plaża strzeżona i czysta. Cóż tu dużo mówić, spójrzcie niżej! Z plaży codziennie dwa razy dziennie wypływa statek, którym możecie zobaczyć wyspę z morza. 
Oprócz plażowania i pływania, braliśmy udział w rozgrywkach siatkówki plażowej. Od zawsze lubiłam grać i tym razem również mogłam sprawdzić swoje umiejętności. Siatkówkę mieliśmy przy hotelu ale również była na pobliskiej plaży. Ogromna ilość emocji i zaangażowania - tym bardziej kiedy się gra z ludźmi z różnych zakątków świata. Cudowne chwile - trwajcie jak najdłużej ! Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, ale wspomnienia pozostają w naszych sercach... Kochanie to dziś wszystko, ale wkrótce zapraszam na kolejny post odnoście zwiedzania wyspy !

Swimmwear : H&M 
Sunhat : H&M 
Black dress : New Yorker Pozdrawiam Kasia :* 
You May Also Like

3 komentarze

❤️❤️❤️❤️

Witaj !
Jest mi bardzo miło, że odwiedziłaś mnie po raz kolejny !

Napisz co najbardziej Cie zaciekawiło- jeśli masz pytania pisz koniecznie. Jeśli nie dostałaś odpowiedzi przypomnij mi od najnowszym postem, czasem coś mogę przeoczyć.

Ściskam Kasia ❤