FOTOREPORTAŻ Z PRAGI / CO WARTO ZOBACZYĆ ?

Witajcie !
Ostatnio miałam okazję wybrać się do naszych sąsiadów i zwiedzić Pragę. W związku z tym postanowiłam Was zabrać ze sobą na fotoreportaż ze zdjęciami, które udało mi się wykonać podczas tej podróży. W poście chciała bym z Wami podzielić się miejscami, które warto odwiedzić, gdzie spać i czym się przemieszczać po Pradze. Jeśli jesteście ciekawi, zapraszam poniżej. Zatrzymaliśmy się w prywatnym mieszkaniu, które znaleźliśmy na airbnb.pl - bardzo jesteśmy z tej opcji zadowoleniu. Pokój był jasny z wygodnym łóżkiem, dostęp do łazienki i kuchni. Blisko przystanek tramwajowy oraz autobusowy. Obok również Kaufland. Link dla zainteresowanych zostawiam poniżej -> POKÓJ W PRADZE. 

Po Pradze poruszaliśmy się tramwajem, metrem oraz autobusami. Zakupiliśmy bilet 24-godzinny, które obowiązuje wszędzie (metro, tramwaj, autobus, kolejka, pociąg). Najlepsze co mogliśmy zrobić, ponieważ dzięki biletowi, mogliśmy pojechać do bardziej oddalonych atrakcji w mieście niż iść tam pieszo. No i również fajna sprawa, wsiadacie do lini 22 i zwiedzacie wszystko z tramwaju- opcja dla wygodnych. Polecam Wam pobrać aplikację - CG TRANSIT- niezawodna i najlepsza ! Znajdziecie tutaj wszystkie połączenia w Pradze. 
Na Petrin możemy wjechać w górę kolejką ( bilet ten sam, który obowiązuje na komunikację miejską), lub wejść pieszo. Myśmy wjechali w górę kolejką a w dół zeszli spacerkiem. U góry możecie wejść na wieżę Petrin i podziwiać panoramę Pragi. Schodząc w dół dojdziemy do Hradczanów. 
Do Hradczanów na początku musimy poddać się kontroli ( coś jak na lotnisku). Wchodząc na plac możemy oglądać wszystko zewnątrz, jeśli natomiast chcemy wejść do Katedry św. Wita czy też Zamku oraz Złotej Ulicy musimy wykupić dodatkowe bilety. 


W Starym Mieście jak i po obrzeżach miasta możemy podziwiać przepiękne malownicze kamienice. Myśleliśmy, że w Listopadzie będzie mniej turystów, jednak było ich sporo, na most Karola trzeba było się przeciskać ale pomimo tego jestem zachwycona Pragą i jej urokiem. Przepiękne budowle, sprawiają i nastrajają w Romantyczny klimat, przez co miasto wydaje się takie urocze. Spędziliśmy tutaj trzy dni, gdzie udało nam się zobaczyć wszystkie najpopularniejsze atrakcje Pragi, skosztowaliśmy tradycyjnych dań Czeskich oraz zajadaliśmy się Tredlikiem oraz pyszną kawą. Nie będę wam polecać restauracji ani kawiarni ponieważ jest ich masa i wszędzie można dobrze zjeść. Polecam mapy google tam znajdziecie opinie każdej kawiarni oraz restauracji. 

Zapraszam na mojego Instagrama gdzie możecie zobaczyć relację z podróży.  INSTAGRAM. 

Byliście już w Pradze ? 

Pozdrawiam Kasia 

Brak komentarzy:

Copyright © 2014 kassiiaa.blogspot.com , Blogger